Nick Xenophon: Senátori späť vyšetrovanie Austrálie FIFA World Cup ponuku

Prieskum Senátu o neúspešnej ponuke Austrálie na usporiadanie futbalového majstrovstiev sveta vo futbale 2022 je “takmer nevyhnutný”, uviedol nezávislý senátor Nick Xenophon. Xenofón uviedol, že návrh má podporu Labour, Zelení a ďalší priatelia. “Myslím si, že senátorské vyšetrovanie nám dá veľmi dobré odpovede na to, čo sa stalo,” povedal Xenofón novinárom vo štvrtok. “Myslím, že je takmer Bet365 nevyhnutné, že o tom bude vyšetrovanie Senátu, pretože tam sú príliš veľa nezodpovedaných otázok.”

Senátor, ktorý volá po reforme v rámci svetového futbalového riadiaceho orgánu Rokov píše ministrovi športu Sussanovi Leyovi, aby získal štátnu podporu na vyšetrovanie. “Verím, že sú veľmi dôležité otázky, ktoré by sme mohli vzniesť v kontexte vyšetrovania Senátu, pokiaľ ide o riadenie a poctivosť Mechanizmy, ktoré by mali byť zavedené tam, kde sa finančné prostriedky daňových poplatníkov používajú na ponuky na organizovanie medzinárodných športových podujatí, “píše sa v liste. Je však nepravdepodobné, že získa túto podporu.Ley vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že “podrobné informácie o tom, ako bola Austrália predložená ponuka, bola predovšetkým záležitosťou Futbalovej federácie Austrálie a už bola príležitosť na otázky týkajúce sa výdavkov daňových poplatníkov v odhadoch Senátu.”

Že “vhodné reformy riadenia v spoločnosti Fifa musia byť live tipovanie vykonané a uspieť predtým, ako Austrália môže niekedy zveriť dolárov daňových poplatníkov voči akejkoľvek ponuke, ktorú dohliada Fifa”. Viac ako 42 miliárd dolárov daňových poplatníkov šiel do ponuky, Ktorý nakoniec zvíťazil v Katare.FFA udelila 500.000 dolárov daru na prestavbu stadionu pre severnú a strednú Ameriku futbalovú konfederáciu (Concacaf), ktorá údajne pristála v rukách zneucteného úradníka Fify Jack Warner. Ley povedal Guardian Austrálii, že si uvedomuje, Skutočnosť, že obvinenia boli vznesené s austrálskou federálnou políciou. “Vláda bude sledovať situáciu, aby určila, či je potrebné ďalšie opatrenie,” povedala.

Fifa spočiatku požiadala o dar 4 milióny dolárov , FFA požiadala o vrátenie peňazí, keď získal iba jeden hlas pre turnaj v roku 2022.

Vedúci FFA Frank Lowy priznal, že organizácia bola v procese výberového konania “naivná”. >

“Urobili sme čistú ponuku a sme na to hrdí, ale nebolo to rovnaké podmienky, a preto sme ju nezískali.Budem vždy trpko zklamaný výsledkom, “povedal Lowy vo vyhlásení, ktoré bolo vydané v stredu. “Urobili sme chyby? Áno. Bol naivný? V niektorých prípadoch áno. Budeme robiť veci inak v budúcnosti?”Napriek chybám, Xenophon stále podporuje predsedu FFA.” “Myslím, že je predčasné a nespravodlivé volať po hlave Franka Lowyho,” povedal senátor.

Ale on tvrdil, že katarská “hra je up” po obvineniach z korupcie a zlého zaobchádzania s pracovníkmi. “Ako sa na Zemi môžu ľudia na svete objaviť v Katare v roku 2022, aby sa Bet 365 podieľali na Na Svetovom pohári, keď už pri budovaní zariadení zomrelo už 1 200 zahraničných pracovníkov v podobe otrokov? “Spýtal sa Xenofón. “Ako môžu sponzori ako Coca-Cola umiestniť svoje mená ako sponzori na majstrovstvách sveta s takouto históriou masovej smrti?” Pád dynastie Sepp Blatter: ako sa katar stalo hranicou príliš ďaleko | Marina Hyde Prečítajte si viac

“Musí existovať aj ďalšia ponuka,” povedal a dodal, že Austrália by mala len dať svoju ruku, ak bude v procese 100% transparentnosť, a zmena v správe Fify Štáty si myslí, že obvinenia z korupcie pretrvávajú, zatiaľ čo v organizácii zostávajú “kamoši” šéfa Fify Sepp Blatter.Blatter odstúpil po 17 rokoch na čele len niekoľko dní po tom, čo bol opätovne zvolený na najvyššiu úlohu. “Myslím si, že Sepp Blatter je škandálom toho, čo šváby prinášajú jadrové výbuchy,” povedal Xenophon.